Jūs esat šeit: Dārzkopība literatūrā un presē Žurnālā "Dārza Pasaule" janvārī lasiet

Žurnālā "Dārza Pasaule" janvārī lasiet

E-pasts Drukāt PDF

Pirmie vitamīni uz palodzes

Viss notiek gandrīz tāpat kā dārzā, tikai šajā gadījumā tas būs minidārziņš. Šoreiz žurnālā par dārziņa ierīkošanu uz palodzes ziemā, kad laukā vēl sals, bet saulīte katru dienu spīd arvien ilgāk un siltāk.

 

Vaļasprieks diennakts 25. stundai. Žurnāls viesojas Inas Sēles dārzā Sēlijā, kur nezāles neaug, saimniece daudzajām puķēm skaitu nezina un aitas strādā par pļāvējām.

Izcilās īpatnes genciānas. Tie, kas kalnos redzējuši genciānu ziedu paklājus, to nekad mūžā neaizmirst - košā, mirdzoši zilā ziedu krāsa apbur un sajūsmina.

Kā tomāti kļūst neparasti. Itin bieži vienas šķirnes augi un augļi dažādos apstākļos izskatās diezgan atšķirīgi, un dažkārt pat jāšaubās, vai tā patiešām ir viena šķirne.

JANVĀRIS. Dārzs vēl cieši aizmidzis... Pirmā mācībstunda. Kā pareizi griezt un uzglabāt ] potzarus. Kas vēl janvārī darāms dārzā.

Istabas augu vērtīgās enerģijas. Gaišreģe un dziedniece Gaida Lākute stāsta, kā izvēlēties telpaugus mājai vai darbavietai.

Vai pazīstam putnus, kas dala ar mums dzīvesvietu? Ziemā barotavās ierodas putni, kas vasaru pavada mežā. Kā tos pabarot?

Koku ēnas puses. Nav neviena koka, kas būtu tikai skaists un neradītu apgrūtinājumu zem tiem vai līdzās augošiem augiem.

Uzsniga sniedziņš balts... Sniega lāpstu piedāvājums ir visai plašs gan kvalitātes, gan izmaksu ziņā. Kuru izvēlēties?

Dārzs, kurā rast mieru un saskaņu. Viesojoties Rūsu ģimenes dārzā Zviedrijā, ikviens apmeklētājs ikdienas steigu un stresu atstāj aiz vārtiem. Miers un harmonija ir viena no japāņu dārza pamatbūtībām.

Darām TĀ

· Janvārī darāmie darbi

· 2013. gadā - citāds kalendārs

· Vērtīgās gurķu radinieces momordikas

· Piemērotākais laiks augļu koku veidošanai

· Augļu koki jāsargā no parastā un melnā vēža

· Ponderosa citrons istabā. Kā to audzēt.

· Iesēj savas ciklamenas! Kas izaugs?

· Dāvanas ziemā - ziedoši telpaugi. Kā rīkoties?

· Lai vaskapuķes zied katru gadu!

· Veselīgi augi sejai

· Eksotiski augļi. Ir vērts ēst?