Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!

Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!

E-pasts Drukāt PDF

18. maijā Salaspilī - Starptautiskā augu diena un NBD lielākais stādu gadatirgus. Paliekot uzticīgs devīzei "Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!”, Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī gatavojas sezonas plašākajam stādu gadatirgum 18.aprīlī. Pasākumā dalību jau pieteikuši ap pusotra simta stādu audzētāju, dārzkopju un amatnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Arī pircēju kontingents pārsniedz mūsu valsts robežas - jau vairākus gadus uz NBD stādu gadatirgiem ierodas Somijas ekskursantu grupas. Atzinuši Latvijā audzētus stādus par labu esam Somijas klimatam, šīs valsts dārzkopji jau iepriekšējā gada decembrī pieteicās NBD stādu gadatirgus apmeklējumam.

 

Gadatirgus botāniskajā dārzā piekto gadu notiek ne tikai pavasarī un rudenī, bet arī vasarā – kopā septiņas reizes gadā. Pirmais gadatirgus šogad notika 20. aprīlī, pārējie plānoti 18. maijā, 15. jūnijā, 20. jūlijā, 17. augustā, 14. septembrī un 8. oktobrī.

Jau vairāk nekā 15 gadus, paliekot uzticīgs devīzei „Atnāc, un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!”, NBD gadatirgus piedāvā ne tikai tradicionālus dekoratīvo un pārtikas augu stādus, bet arī iespēju atrast retus, grūti pavairojamus, eksotiskus, sen meklētus vai iepriekš neredzētus stādu pasaules brīnumus.

Maija gadatirgū tradicionāli gaidāms īpaši plašs vasaras puķu un ziemciešu stādu piedāvājums. Varēs iegādāties arī dekoratīvo un augļu koku, krūmu, vīteņaugu, dārzeņu, garšaugu stādus, dārza inventāru, bioloģisko mēslojumu un darba apģērbu. Būs iespēja nopirkt Latvijā brūvētu augļu vīnu, medu, maizītes, kūpinātas zivis, citas pašgatavotas ēdamlietas. Cienot Latvijas amatniecības tradīcijas, NBD stādu gadatirgos vienmēr ir gaidīti arī amatnieki ar saviem darinājumiem.

Turpinās NBD akcija „Uzdāvini podu puķei!”, kurā botāniskā dārza apmeklētājus aicinām dāvināt lietotus plastmasas puķu podus. Pērn labvēļu atsaucība ļāva atkārtoti izmantot vairāk nekā divus tūkstošus podu.

Pastaigā pa botānisko dārzu maija vidū var aplūkot pilnā plaukumā ziedošās magnolijas, uzplaukušos rododendrus, ērikas, hiacintes, daļu tulpju kolekcijas, prīmulas, cīrulīšus, anemones, muskares, fritilārijas un daudz citu pavasara puķu. Tās skatāmas arī Starptautiskajai augu dienai veltītajā fotoizstādē Tūrisma informācijas centrā (ieeja pa labi no centrālajiem NBD vārtiem). Izstādes apmeklējums ir bez maksas, ja būsit iegādājušies botāniskā dārza ieejas biļeti.

Informāciju sagatavoja

Ilze Ķigure

Nacionālais botāniskais dārzs