Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Lieldienu notikums. Botāniskais dārzs

Lieldienu notikums. Botāniskais dārzs

E-pasts Drukāt PDF

Lieldienās, kad izdarīts viss, kas šajās dienās darāms, kad olas olas nokrāsotas un olu kaujas izcīnītas un ir laiks, ko vēlaties pavadīt kopā ar ģimeni gūstot jaunus iespaidus – dodieties uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu. Tur Jūs gaida divas izstādes, ziedošas acālijas un krāšņi tauriņi.

Čehu diplomāta Mihala Korecka fotoizstāde „Arī mana Latvija”

Izstādē „Arī mana Latvija” apskatāmas čehu kultūras un konsulārā darbinieka Mihala Korecka fotogrāfijas, kurās viņš parāda savu redzējumu par Latviju. Mihals Koreckis 12 gadus ir strādājis Čehijas Republikas vēstniecībā Rīgā. Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē viņš mācīja čehu valodu un kopā ar kolēģiem nodibināja Bohēmistikas un polonistikas centru. Kopš šī gada sākuma Mihals Koreckis strādā Čehijas Republikas vēstniecībā Alžīrijā. Dzīvodams Latvijā, viņš iemācījās latviešu valodu, iepazina kultūru, cilvēkus. Ceļojot pa Latviju, Mihals Koreckis vairāku gadu garumā ir fotografējis, jūtīgi uztverot mūsu zemes dabas nianses. Jūras un debesu mainīgās gaismas, saules atspīdums ūdenī, tauriņu spārnu un zāles stiebru raksti – izvēlētie sižeti liecina par autora spēju saskatīt dabas daudzveidību un to atklāt tonāli smalkos, atmosfēras caurstrāvotos darbos. Pārsteidzoši, ka čeha Mihala Korecka poētiskais dabas tēlojums ir tuvs latviešu redzējumam. Izstāde „Arī mana Latvija” apskatāma LU Botāniskā dārza Palmu mājā no 25. marta līdz 28. aprīlim.

Baltijā unikālā Tropu tauriņu māja Botāniskajā dārzā atvērta apmeklētājiem. Tropu tauriņu mājā no kūniņām šķiļas arvien jauni un jauni tauriņi. Nesen ir izlidojis viens no lielākajiem pasaules tauriņiem Atlanta pāvacis, kas dabā sastopams D-A Āzijā. Apskatāms arī Zeltainais putnspārnis – lielākais dienas tauriņš, ko mēdz audzēt tauriņu mājās. Tas ir Filipīnu tauriņš, rets un pasaulē aizsargāts. Zeltainais putnspārnis mūsu tauriņu mājā ir īpaši aktīvs saulrietā.

Jaunā Acāliju māja Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Acāliju kolekciju vairāk nekā 50 gadus veido profesors Rihards Kondratovičs. Laika gaitā augi ir izauguši, iegūdami varenus apmērus, kas ziedēšanas laikā kļūst par krāšņām baltām, sārtām un violetām kupenām. Apmeklētāji varēs redzēt skaistākos acāliju eksemplārus - lielāko daļu kolekcijas vienkopus, ne tikai ziedošās, bet arī plaukstošās un skaistos, zaļos, noziedējušos krūmus, uz kura fona izceļas ziedošie.

Ziedošās acālijas var apskatīt martā un aprīlī. Pavisam dārza kolekcijā ir 124 acāliju šķirnes un hibrīdi, kas ir lielākā acāliju kolekcija Baltijā. Daudzu krūmu ziedošā vainaga diametrs sasniedz vairāk nekā divus metrus.

Izstāde pavasarīgi vieglprātīgā noskaņā “Kā sagrozīt galvu?!...”

No 14. februāra līdz 14. aprīlim, līdz ar acāliju ziedēšanu,  vieglprātīgie un nopietnie var apskatīt izstādi "Kā sagrozīt galvu?!..."

Saskaņā ar ASV Pārtikas un zāļu dienesta slēdzienu, nemaz neeksistē augu vai dzīvnieku izcelsmes afrodiziaki, kaut senās gudrības vēsta par īpašu eliksīru, smaržu, ēdienu un citu produktu lietotāju spēju piesaistīt pretējo dzimumu un iedarboties uz noteiktiem orgāniem zemjostas rajonā. Daļa izejvielu ir bagātas ar vitamīniem, minerālvielām, olbaltumvielām un citiem cilvēkam derīgiem savienojumiem, citas ietekmē sirdsdarbību, daļai ir narkotisks vai cits iespaids. Ar mīlestību un seksu tiem varbūt arī nav tieša sakara, jo, kā mūsdienās ir atklāts, galvenais šo procesu regulējošais orgāns atrodas virs pleciem, starp ausīm... Izstādē ir iespēja ielūkoties, kādus augus un kā cilvēki ir lietojuši, lai sevi apliecinātu, piesaistītu vēlamo personu, cik pārsteidzošas ir dažādu tautu tradīcijas, kultūra, vēsture šajā jomā.

 

Lieldienu laikā apmeklētājiem atvērts gan Botāniskais dārzs, gan Tropu tauriņu māja.

Botāniskā dārza darba laiks Lieldienās:

  • 29. - 31. martā no plkst. 9:00 - 18:00
  • 1. aprīlī no plkst. 9:00 - 19:00.

Tropu tauriņu māja apmeklētājiem būs atvērta:

  • 29. - 31. martā no plkst. 11:00 - 18:00
  • 1. aprīlī no plkst. 11:00 - 19:00.

Priecīgus svētkus!