Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Nacionālajā botāniskajā dārzā rudens stādu gadatirgus

Nacionālajā botāniskajā dārzā rudens stādu gadatirgus

E-pasts Drukāt PDF

Sestdien, 14. septembrī, Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī notiks rudens stādu gadatirgus, kurā dalību pieteikuši vairāk nekā 50 stādu audzētāju, amatnieku un zemnieku. Īpaša vieta gadatirgū ierādīta Latvijas mazpulku dalībniekiem no Dobeles un Engures novada, kuri jau pieteikušies, lai pircējiem ļautu novērtēt un iegādāties pašaudzētus dārzeņus, ogas un augļus.

NBD stendā būs plašs pārtikā izmantojamo augu klāsts. Varēs iegādāties sausseržu, smiltsērkšķu, lazdu, melno plūškoku, citronliānu un aktinīdiju stādus, kā arī ogulājus – vīnogas, zilenes, dzērvenes, ērkšķogas, kazenes, upenes, jāņogas, brūklenes. Lai pircējiem būtu vieglāk izvēlēties, daudzus augļus un ogas varēs arī nogaršot.

Gadatirgū būs iespējams nopirkt arī augļu koku – ābeļu, plūmju, bumbieru, aprikožu, ķiršu, dekoratīvo krūmu, rododendru, ceriņu, peoniju, eremūru, ziemciešu, dienliliju un citus stādus. No retumiem pieminami balto un melno zīdkoku stādi.

Ar gadatirgū iepriekš neredzētiem linu, māla izstrādājumiem un koka rotaļlietām priecēs amatnieki. Pieliekamo varēs papildināt ar Latvijā brūvētu augļu vīnu, sieru, medu, pašceptu maizi un saldumiem.

Gadatirgus apmeklētāji pagūs novērtēt arī botāniskā dārza rudens ziedu krāšņumu, aplūkojot izplaukušo apmēram 300 šķirņu bagāto dāliju kolekciju, dekoratīvo piparu ekspozīciju un ziedošās hortenzijas.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Ķigure,

Nacionālais botāniskais dārzs