Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Pavasara svētki Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Pavasara svētki Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs rīko Pavasara svētkus: augļu koku, ogulāju, rožu, ziemciešu, vasaras puķu un citu stādu tirgus, Fiskars dārza instrumentu prezentācija, kaktusu izstāde, Ūsiņdienas svinēšana kopā ar tradīciju kopu „Silavoti” un citas pavasarīgas aktivitātes 27. aprīlī no plkst. 9:00 līdz 17:00 Rīgā, Kandavas ielā 2.

Pavasarīgais plaukšanas un stādīšanas prieks sākas! Latvijas Universitātes Botāniskā dārza Pavasara svētkos sestdien, 27. aprīlī no plkst 9:00 līdz 17:00 stādu tirgus, kur dažādi audzētāji piedāvās augļukokus, ogulājus, kartupeļus, ziemcietes, vasaras puķes, rozes, lilijas, telpaugus, bet no plkst. 11:00 līdz 14.00 būs Fiskars dārza instrumentu prezentācija. No plkst. 12:00 kopā ar latvisko tradīciju kopu „Silavoti” tiks svinēta Ūsiņdiena, kur dziedās, gatavos pantāgu un varēs iepazīties ar Ūsiņdienas rituāliem. Agrākos laikos ar Ūsiņdienu iesākās jauns saimniecības gads: Ūsiņš atnesa zaļu zāli, lapas, rūpējās par zirgiem – pēc ziemas šai laikā lopus pirmo reizi laida ganos, bet zirgus naktī jāja pieguļā. Rīdzinieku bērnus šai dienā izvizinās ponijs. Dārzā būs iespēja apskatīt vēlu ziedošās acālijas un kaktusu izstādi, iegādāties kaktusus un izjautāt to audzētājus, apmeklēt Tropu tauriņu māju. Ja pavasara saulīte būs vēlīga, tad varēs priecāties par pirmajiem magnoliju ziediem.

Visi tie, kuri vēlas piedalīties Botāniskā dārza sakopšanā Lielās Talkas ietvaros, aicināti uz Pavasara svētkiem bez maksas.Instrumenti būs sagādāti, tomēr papildus grābekļi un lāpstas lieti noderēs.

Visiem pārējiem pieaugušajiem – biļešu cenas uz Pavasara svētkiem ar atlaidēm – tikai par 1 Ls.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Universitātes Preses centrs