Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Pieci kontinenti uz palodzes

Pieci kontinenti uz palodzes

E-pasts Drukāt PDF

Oktobrī un novembrī Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā skatāma istabas augu izstāde „5 kontinenti uz palodzes”. Interesentus priecēs ne tikai paši augi, bet arī padomi par augu kopšanu ziemā un to, kādi audzēšanas apstākļi tiem ir piemērotākie.

Tuvojoties ziemai, palielinās laiks, ko pavadām telpās, un dabas tuvumu sniedz telpaugi. Pareizi izvēlēta, kopta un piemērotos apstākļos augusi istabas puķe uz palodzes priecē cilvēku daudzus gadus. Tādēļ LU Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā apskatāma izstāde „5 kontinenti uz palodzes”, kur parādīts kādi augi piemēroti audzēšanai uz siltas dienvidu loga palodzes vai tieši pretēji – vēsas ziemeļu puses palodzes, kur ir maz gaismas. Interesenti varēs izlasīt arī ieteikumus augu kopšanai ziemas mēnešos, kad augi atrodas miera periodā un to kopšanā ieteicams ievērot noteiktus mērenības pasākumus. Izstādē varēs iedvesmoties arī ziemas dārzu īpašnieki.

Izstāde „5 kontinenti uz palodzes” apskatāma LU Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā no 11. oktobra līdz 18. novembrim. Visu oktobri apmeklētājiem vēl būs atvērta Tropu tauriņu māja, kur patverties no rudens vēsuma un baudīt tropu eksotiku.