Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi Pirmais stādu gadatirgus un sezonas atklāšana Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.

Pirmais stādu gadatirgus un sezonas atklāšana Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī.

E-pasts Drukāt PDF

Lai arī stādu audzētāji joko, ka vietām stādus no sasalušajām dobēm nākšoties tirgošanai iegūt ar spridzināšanas metodi, sestdien 20. aprīlī Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī notiks šī gada pirmais pavasara stādu gadatirgus.

Stādu gadatirgi NBD Salaspilī notiek jau vairāk kā 16 gadus, tai pašā laikā tikai dažus gadus ir bijis tā, ka gadatirgus darbiniekus līdzās pirmajiem pavasara ziediem vietām vēl sagaidīs lielāko sniega kupenu paliekas. Pirms vairākiem gadiem gan bija gadījums, kad tieši gadatirgus rītā tirgotājus un apmeklētājus sveica spēcīgs vējš, bet sniega pārslas pārvietojās vairāk sāniski nekā uz leju. Šogad TV sižets par NBD uzziedējušajām pirmajām erantēm un sniegpulkstenīšiem vēl nebija nonācis ēterā, kad ziedošos pavasara drosminiekus jau atkal klāja prāva sniega sega. Šīs nedēļas nogalē tie būs pašā plaukumā līdzās sniegarozēm, hianodoksām, ērikām, Alpu vijolītēm un cīrulīšiem.

NBD stādu gadatirgi laika gaitā ir kļuvuši par sava veida zaļo retumu kolekcionāru klubu, kura būtību  izsaka gadatirgus moto: Un būs Tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam! Kopš 2009. gada tie notiek  arī vasaras mēnešos. Šogad NBD gadatirgu  datumi ir 20. aprīlis, 18. maijs, 15. jūnijs, 20. jūlijs, 17. augusts, 14. Septembris un 5. oktobris.

Tradicionāli NBD aprīļa gadatirgū dominē koku un krūmu stādi, bet maijā - ziemcietes un vasaras puķes. Kaut arī tas ir galvenokārt stādu gadatirgus, tajā piedalās arī citu ar dārzkopību saistītu lietu, kā arī amatnieki un Latvijas lauku labumu tirgotāji.

Informācju sagatavoja

Andrejs Svilāns

Nacionālais botāniskais dārzs