Jūs esat šeit: Izstādes, gadatirgi, pasākumi LU Botāniskajā dārzā izstāde "Augu vara pie miesas un gara"

LU Botāniskajā dārzā izstāde "Augu vara pie miesas un gara"

E-pasts Drukāt PDF

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā no 9. novembra līdz 6. janvārim būs apskatāma izstāde „Augu vara pie miesas un gara”, kur varēs iepazīt pirts un ārstniecības augus, to ievākšanu, lietošanu un iedarbību. Izstāde ir organizēta sadarbībā ar biedrību Latvijas Pirts savienība un biedrību Vides un Veselības Saime, kas apvieno bioloģiskos zemniekus.

 

LU Botāniskajā dārzā no 9. novembra līdz 6. janvārim aicinām visus veselīga un dabiska dzīvesveida piekritējus uz izstādi „Augu vara pie miesas un gara”, kurā varēs iepazīties ar dažādiem pirts un ārstniecības augiem, to ievākšanu, lietošanu un iedarbību. Mūsdienu pārsātinātā piedāvājumu daudzveidībā un stresa vidē arvien lielāka ir cilvēku interese par visu dabisko, īpaši to, kas audzis un nobriedis vietējos apstākļos, tajā skaitā arī par ārstniecības augiem, kā arī par dažādiem pirts rituāliem veselības, možuma uzturēšanai un iegūšanai. Iepazīstot augu daudzveidību un vērtīgās īpašības, katrs atradīs sev ko noderīgu tumšākā un drēgnākā gada posma patīkamākai pavadīšanai, vīrusu un mikrobu atbaidīšanai, miesas vingruma un prāta mundruma saglabāšanai. Izstādē būs apskatāmi ārstniecības augi, to maisījumi, dažādas pirtsslotas, kā arī citi pirts piederumi no augu valsts: vīkšķi, klūgu rīkstes utt. Izstādē apskatāmie augi ir audzēti bioloģisko zemnieku saimniecībās, kas apvienojušies biedrībās Latvijas Pirts savienība un Vides un Veselības Saime.

 

Pirts gudrību apgūšanai būs iespēja tikties ar pieredzējušiem pirtniekiem:

22. novembrī plkst. 16.00 - 20.00 ar sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru: „Veselīgs dzīvesveids caur latvisko pirti. Sausā pēriena un kārklu klūgu vibrējošās masāžas demonstrējumi”;

29. novembrī plkst. 15.00 - 20.00 ar sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru: "Dziedināšana ar pirti. Kārklu klūgu vibrējošās masāžas demonstrējumi. Skaņu un vārdu terapijas pielietošana pirts procedūrās";

6. decembrī plkst. 14.00 - 18.00 ar sertificētu dziednieku Ziedoni Kārkliņu: "Sarunas par pirti".

 

Izstāde tapusi sadarbībā ar biedrības Vides un Veselības Saime atbalstu: Māru un Daini Bergmaņiem - z/s "Upmaļi", Brigitu Lūkinu - z/s "Ozoliņi", Agritu Gailīti - z/s "Lejaskāķupi", Antu Kučeri – z/s ''Janavas”, Gunitu Virku - z/s "Mauriņi", Anitu Rozenbergu - z/s "Silpurmašas", Intu Brikmani - z/s "Ezermalas", Guntu Kalniņu - z/s "Kalna Pakalnieši", Helēnu Kokarēviču - z/s "Gaiķi", Jāni Vaivaru – z/s "Ragāres", Sandru Stabingi - saimniecība "Lauciņi", SIA "Andas Darbnīca" un biedrības Latvijas Pirts savienība atbalstu: Rudīti un Ziedoni Kārkliņiem – z/s "Cērpi" un sertificētu pirtnieku Romualdu Lamsteru.