Jūs esat šeit: Dārza plānošana, ierīkošana Sabiedrisko apstādījumu veidošana

Sabiedrisko apstādījumu veidošana

E-pasts Drukāt PDF

 

Apsveicami, ka Rīgas pašvaldības ir sākušas domāt par iedzīvotāju labsajūtu un sakārtotu vidi. Šajā projektā tiek veidoti apstādījumi, kas būs dekoratīvi visu gadu. Tiek ielabota augsne, izņemta esošā grunts vajadzīgajā formā un sapildīta ar auglīgu augsni - melnzemi.

 

Apstādījumos tiek stādītas Japānas spirejas, šķirnes Goldflame (oranždzeltenas lapas) un Gold Mound (dzeltenas lapas). Dobju vidū tiek stādīti grimoņi, šķirnes ar dzelteniem un sarkaniem zariem, kas ir dekoratīvi cauru gadu, bet vasarā ar zaļām lapām. Vēl tiek stādītas Rietumu tūjas Smaragd, kuru apakšas ir apgrieztas aptuveni 1,5m augstumā, lai pildītu vairākas funkcijas - izvairītos no iespējamu klaiņojošu dzīvnieku kaitējumu, kas tūjām neatgriezeniski bojā skujas un arī netraucētu apakšā stādīto grimoņu attīstībai, līdz ar to veidojot tūju formu virs grimoņiem.

Lai stādījumi būtu vēl košāki, ir izvēlētas dažādas ziemcietes, kas zied dažādos laikos spilgtos toņos un to lapojums būtu dekoratīvs arī pēc ziedēšanas - rasaskrēsliņi (koši zaļas lapas), heihēras (koši sarkanas lapas), kaķumētras, salvijas (zili ziedi), ehinācijas (rozā ziedi) un sūrenes. Krūmu apstādījumi tiek mulčēti ar priežu mizu mulču, bet ziemciešu stādījumi ar kūdras substrāta mulčējumu. Ziemcietēm mizu mulča nav tik ieteicama, jo tā apgrūtina puķu attīstību.

 

SIA "Slērija" projekts, 2010. gada maijs. Rīga, Ķengarags