Jūs esat šeit:

Valsts prezidents V. Zatlers iepērkas Zaļenieku kokaudzētavā.

E-pasts Drukāt PDF

«Mana koncepcija vispār ir – nevest Latvijā neko tādu, kas neiederas mūsu ainavā,» svētdien Zaļenieku kokaudzētavā uzsvēra Valsts prezidents Valdis Zatlers, kas kopā ar kundzi Lilitu noskatīja un iegādājās virkni koku un krūmu dēstu. Tos prezidents jau SVĒTDIEN stādīs savā lauku īpašumā Tukuma pusē, turpinot veidot pirms desmit gadiem iesāktos ainaviskos apstādījumus.

 

Kaut arī sākotnēji V.Zatlers Zaļenieku kokaudzētavas šefam Imantam Parfenovičam bija pieteicis, ka vēlas iegādāties 15 parastās liepas un aptuveni tikpat sarkano ozolu, vairāk nekā divas stundas ilgajā pastaigā viņa un kundzes plāni mainījās. Iepriekš neplānojot, dendrārija apskates laikā valsts pirmajam pārim iepatikās arī zirgkastaņas, ēdamais pīlādzis, vasarzaļais rododendrs un citi augi. Ozoli palika nenopirkti, tādēļ V.Zatlers apsolījās, ka uz Zaļeniekiem braukšot vēlreiz.

Īpašu interesi prezidenta kundze L.Zatlere izrādīja par čūskegli, kam uz skrajā stumbra veidojas gari, lokani un skujām apauguši zari. Arī tā svētdien aizceļoja uz Zatleru lauku īpašumu. Tāpat pirmais pāris iegādājās arī divus kārklus, lai pavasarī dārzā būtu pašiem savi pūpoli. Pastaigas laikā V.Zatlers savai kundzei par pūpolu stāadiem atgādināja, tos nodēvējot kā «tavas lielās aitiņas».

Kā «Ziņām» sacīja V.Zatlers, Tukuma pusē pirms desmit gadiem ģimene sākusi veidot ainavisku dārzu. «Man patīk ainava, nevis mākslīgi veidots dārzs ar augu kolekcijām,» viņš neslēpa, ka savulaik pamēģinājis «veidot dendrāriju», bet nekas nav sanācis, jo jau tā cimperlīgos kokus un krūmus ļoti iecienījuši arī meža zvēri.

V.Zatlers teica, ka savā lauku īpašumā viņam patīk veidot koku grupas, turklāt tādu koku, kas raksturīgi mūsu valsts dabiskajā ainavā. Vēl tikai pietrūkstot kļavu grupas. Prezidents arī apgalvoja, ka viņš iecienījis pēc koku dēstiem doties uz mežu. «Eju meža ekspedīcijās, tā, piemēram, esmu izveidojis plašu lapegļu grupu,» V.Zatlers neslēpa, ka lapegles ir vieni no viņa mīļākajiem kokiem.

Pēc amatpersonas sacītā, bedres liepu stādīšanai viņš izracis jau iepriekš, pats iegādātos kociņus svētdien arī iestādīšot. Nākotnē no parastajām liepām valsts pirmais pāris savā īpašumā iecerējis iekārtot aleju, bet pagaidām, kā teica V.Zatlers, sanākšot «vien liepu rinda». Stādaudzētavas saimnieks I.Parfenovičs piebilda, ka liepām būs izcila forma, jo sēklas materiāls ievākts Tērvetes pusē no izcilākajiem kokiem.

Prezidents ar kundzi uz mirkli apmulsa pie pīlādžu stādu kolekcijas, kur rindas sākumā uzraksts vēsta – «Ēdamie pīlādži». «Mēs domājām, ka visi pīlādži ir ēdamie,» teica V.Zatlers. Savukārt viņa kundze atklāja, ka ik rudeni ģimene dodas ievākt savvaļas pīlādžu ražu, no kā gatavo sīrupu.

Vairāk nekā divu stundu ilgajā vizītē no valsts pirmā pāra ne soli neatkāpās miesassargu komanda. Īpašā vērīguma iemesls acīmredzot bija tas, ka kokaudzētava pavasarī strādā un pircējus apkalpo arī svētdienās. Klientu dēstu placī netrūka. «Skatījos internetā, ka svētdienās jūsu audzētava ir slēgta,» izbrīnu par lielo rosību nedēļas pēdējā dienā I.Parfenovičam pauda V.Zatlers.

Avots: (Pārpublicēts no Diena.lv -Edgars Kupčs, Zemgales ziņas )

Uzņēmums: Zaļenieku kokaudzētava