Jūs esat šeit: Stādu parāde Izsludina fotokonkursu “Mans dārzs krāsās”

Izsludina fotokonkursu “Mans dārzs krāsās”

E-pasts Drukāt PDF

Tuvojoties jubilejas Latvijas Stādu parādei, kas norisināsies š. g. 3.–4. maijā Siguldā, Svētku laukumā, Stādu audzētāju biedrība (SAB) sadarbībā ar sociālo vietni www.draugiem.lv. izsludina fotokonkursu “Mans dārzs krāsās.”

 

Fotokonkursa mērķis ir parādīt to, cik skaisti var būt Latvijas dārzi. Fotokonkurss “Mans dārzs krāsās” norisināsies sociālajā vietnē www.draugiem.lv/staduparade. Tajā var piedalīties ikviens reģistrēts portāla draugiem.lv lietotājs, no 1. februāra līdz 10. aprīlim iesūtot fotogrāfiju, kurā redzams viņa veidots dārzs vai dārza fragments. Fotokonkursa dalībniekiem ir iespēja ne tikai citiem atklāt sava dārza burvību, bet arī iegūt balvas, kas lieti noderēs dārza veidošanā.

Par konkursā iesūtītajām fotogrāfijām varēs balsot, un trīs no konkursa uzvarētājiem saņems balvas no Stādu audzētāju biedrības biedriem un konkursa atbalstītājiem – viena no pasaulē vadošajiem dārza piederumu ražotājiem - Fiskars un tehnikas ražotāja - Husqvarna Latvija, bet desmit labākās fotogrāfijas tiks izstādītas 10. Latvijas Stādu parādē, šā gada 3. un 4. maijā Siguldā.

Balvas tiks pasniegtas vairākās nominācijās – balsojuma uzvarētājs, konkursa organizatoru izvēlētais uzvarētājs un Husqvarna Latvija speciālbalva. Fotokonkursa uzvarētāji tika paziņoti 3. maijā, Siguldā 10. Latvijas Stādu parādes laikā.

Dārzkopība ir vēsturiska un tradīcijām bagāta nodarbošanās, kas šobrīd tā kļūst par nozīmīgu vaļasprieku un veidu, kā ikviens var pavadīt laiku tuvāk dabai. Audzējot savus produktus vai veidojot nevainojamu dekoratīvo dārzu, pareizie darba rīki ir nepieciešami, lai dārza darbos pavadītais laiks kļūtu par patīkamu un sirdij tuvu nodarbi. Fiskars dārza darbarīki ir unikāli ar to, ka ikviens no tiem ir veidots tā, lai veicamo darbu varētu padarīt ar vismazāko enerģijas patēriņu un piepūli. Novērtējot fotokonkursa dalībnieku paveikto dārza veidošanā, Fiskars dāvinās uzvarētajiem balvas, kas dārza kopšanu padarīs ērtāku, vienkāršāku un ļaus gūt no tās vēl vairāk prieka. Bagātīgais Latvijas stādaudzētavu piedāvājums ļaus papildināt dārzu ar kādu jaunas šķirnes vai interesantas formas augu, bet Husqvarna Latvija speciālbalva – trimmeris ļaus paveikt dārza darbus ātri un efektīvi.

“Latvijā piemājas dārzs ir gandrīz 70% iedzīvotāju, lielai daļai tas kalpo ne vien atpūtai, bet ir arī ģimenes “barotājs”. Tāpēc, lai mudinātu dārzā saskatīt un radīt vairāk skaistas, ne vien apēdamas, lietas, ar prieku atbalstam daiļdārzu mīļotājus, dāvinot praktisku rīku – trimmeri. Pie kam, dārzā ieguldītās pūles ir tā vērtas! Husqvarna Global Report pētnieki ir aprēķinājuši, ka ieguldīt piemājas dārza kopšanā atmaksājas vairāk nekā, piemēram, mājas virtuves remontā, jo šis ieguldījums sniedz lielāku pienesumu īpašuma kopējai vērtībai un tā vērtība saglabājas ilgtermiņā”, saka Juris Marhilevičs, Husqvarna Latvija vadītājs.

Konkursu “Mans dārzs krāsās” organizē Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar draugiem.lv

Balvas nodrošina FISKARS un Husqvarna Latvija

 

____________

10. Latvijas Stādu parādi organizē Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada  domi.

Finansiāli  atbalsta: a/s “Latvijas valsts meži”, SIA “Laflora”, SIA “Vaderstad”, AS “Tallink Latvija”, SIA “AB Daiļdārznieks”.

Informatīvi atbalsta: žurnāls “Dārza Pasaule”, dārzkopības portāls horti.lv, TVNET un draugiem.lv.

 

Stādu audzētāju biedrība apvieno vairāk kā 100 stādu audzētājus no visas Latvijas, sākot no vismazākajiem līdz sabiedrībā labi zināmām, lielām kompānijām. Biedrība aizstāv Latvijas stādaudzētāju intereses, veicina stādaudzēšanas nozares attīstību Latvijā.

 

Papildu informācija:

Dita Kļaviņa-Lauberte

Tālr.: 26332110

e-pasts: dita@horti.lv

www.staduparade.lv www.stadi.lv